~ Tüp Bebek Seyir Defteri ~

Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi

Hızlı gelişen Tıp Bilimine kendi alanındaki her türlü yenilik ve tıp teknolojisini uygulamaya çalışarak ayak uydurmaya çalışan Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı zaman zaman ülkenin içinde bulunduğu maddi olanaksızlıklar nedeni ile ülkemizdeki benzerlerinden geriye düşmüşse de kısa sürede bu açıklarını kapatarak her defa yeniden onları yakalamayı hatta birçoğunu geride bırakmayı başarmıştır.

Bütün bu özverili çalışmalar arasında ülkemizin ilk İnvitro Fertilizasyon ve Embryo Transferi (İlk Tüp Bebek Uygulaması) de bu Anabilim Dalımızda gerçekleşmiş ve Türkiye’nin ilk tüp bebeği yine burada dünyaya gözlerini açmıştır. Daha sonraları Ege Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı bir merkez haline dönüşen bu kuruluşun başkanlığını da bu dalın öğretim üyelerinden biri olan Prof. Dr. Münevver Erdinç üstlenmiştir.

Tıp Fakültesi İle İlişkili Ege Üniversitesi Rektörlüğüne Bağlı Araştırma ve Uygulama Merkezleri Aile Planlama ve Kısırlık (İnfertilite) Araştırma ve Uygulama Merkezi (EGE TÜP BEBEK) ismiyle faaliyet gösteren Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi’ne aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Tel : 0 232 390 36 28

Bu Yazı İçin Arama Terimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir